Shëndeti

Shëndeti

 • I nxehti afrikan/ Rritet numri i vizitave në spitale, Skënder Brataj tregon si të mbrohemi nga temperaturat e larta

  Nga humbja e koshiencës deri te ënjtja e trurit/ Skënder Brataj tregon se çfarë duhet bëjmë për t’u mbrojtur nga rrezet e dëmshme të diellit

  Fondet nuk ezaurohen 100%, kërkimi shkencor në udhëkryq! Laboratorët nuk përdoren, megjithëse ka projekte

  Risia/ Autoambulancë lëvizëse për të tërhequr dhurues gjaku

  Kartelat dhe rezervimi për kryerjen e vaksinave për fëmijët 0-7 vjeç do bëhen online në e-Albania

  200 raste në ditë! Alkool e drogë në timon, të rinjtë ‘mbushin’ Traumën, mjeku: S’ka kthim pas në jetën normale

  Raporti i KLSH, të sëmurë me leucemi pa ilaçin jetësor! Drejtuesi i hematologjisë kërkoi masa: Duhet ndryshuar protokolli i kurimit

  Klinika 24 - Osteoporoza çfarë rrezikojnë pacientët kur rrëzohen. Joana Hankollari, reumatologe (08.06.2024)

  Klinika 24 - Sa na dëmtojnë dëgjimin kufjet? Prof. Suela Sallavaci ORL tregon rreziqet nga përdorimi (08.06.2024)

  Mjekja Endokrinologe: Kujdesuni për stilin e jetës dhe ushqimet, për të mbajtur në kontroll diabetin

  Mjekja Obstetër-gjinekologe Otilja Dekovi: Besojini mjekut tuaj gjinekolog sado të vështira mund të duken shtatëzanitë

  Insulina javore aprovohet nje mënyre e re trajtimi për personat me diabet -Entela Puca endokrinologe (01.06.2024)

  Cilat janë metodat e riprodhimit të asistuar - Otilia Dekovi obstetre gjinekologe (01.06.2024)

  Klinika 24 - Përbërësit e produkteve kozmetike, sa të dëmshëm janë? - Nerta Tushe, biologe (25.05.2024)

  Sa e rëndësishme është fëmiëria për një të rritur të shëndetshëm- Megi Kociaj neuroshkencëtare (25.05.2024)

  Kujdesi shëndetësor në banesë – Një hap më pranë pacientëve me pamundësi lëvizjeje

  Mjeksia estetike , trajtimet të kryhen nga specialistet për shmangien e komplikacioneve - Klinika 24

  Rëndësia e yogës për të mbajtun në formë trupin dhe shpirtin - Klodian Murati instruktor yoge

  A jemi të gjithë të informuar kur duam të bëjmë ndërhyrje estetike? Sot në ora 20:00 në 'Klinika 24' në Report Tv

  Shërbimi në banesë për pacientët, një qasje e re për shërbimin parësor shëndetësor Dr Besim Nuri (11 Maj 2024)

  Klinika 24 - Shërbimi shëndetësor në banesë- Qsh Bulgarec, Korcë (11 Maj 2024)

  Sot në Klinika 24/ Shërbimi në banesë për pacientët që kanë më shumë nevojë

  Projektligji për surrogacinë, lindjen in vitro dhe abortin! Besimet fetare: Ndalni draftin, konsultim publik

  Dita Ndërkombëtare e Talasemisë, mbi 500 pacientë në vend! Mjekët: 10-12 pacientë në ditë vijnë të marrin gjak në QSUT, duhet shërbim në rrethe

  Pilula e urgjencës dhe pasojat e përdorimit të saj pa kriter! Xhensila Omeri, obstetër-gjinekologe (04 Maj 2024)

  Si ndikon menopauza në shëndetin e gruas? Kërkuesit shkencorë flasin për rezultatet e studimit! (04 Maj 2024)

  A ka ndikim menopazua në shëndetin e gruas? Ndiqni sot Klinika 24 në Report Tv

  OBSH: Shqipëria me numrin më të ulët të mjekëve për banorë në Europë më 2020

  Fluks i madh pacientësh në shërbimin Onkohematologjisë pediatrike në QSUT! Prindër me fëmijë në krah presin vizitën

  'Pubert*ti nis 8 vjeç, prindërit në alarm!' Mjekja Beba: 'Ka raste edhe më herët'

  OBSH: Dyfishohen rastet e fruthit, Evropa rajoni më i prekur

  Klinika 24 - A lë vend për diskutim ligji i shëndetit riprodhues - Elona Gjebrea ACPD (27 Prill 2024)

  Klinika 24 - A është kolla e mirë një sëmundje e rrezikshme për fëmijet- Mirela Dibra, pediatre (27 Prill 2024)

  A është kolla e mirë një sëmundje e rrëzikshme për fëmijët

  Spitali i Gjirokastrës fluks pacientësh nga alergjitë e stinës! Mjekja: Mos neglizhoni, kalon në astmë bronikale

  Pr/ligji për shëndetin riprodhues, Ministrja Koçiu: Jemi në konsultim publik,mirëpresim sugjerimet! Së shpejti lista e re e barnave të rimbursueshme

  Pr/ligji për shëndetin riprodhues e nënat surrogate, kryetarja e komisionit të Shëndetësisë: U hartua në skutat e klinikave private! I hap rrugë monopolit e skllavërisë moderne

  QSUT 4 muaj pa Shintigrafi, mungon sërish jodi për funksionimin! Një muaj pas denoncimit të Report Tv MSH s’e siguron! Dhjetëra pacientë te privati

  Klinika 24- Fëmijët “nazelinj” dhe marrëdhënia e tyre me ushqimin

  Klinika 24- Ç'është angio ct dhe kur rekomandohet- Albana Shahini mjeke radiologe