Shëndeti

Shëndeti

 • 'Ilaçeve iu fshi skadenca dhe u rifutën në sistem', drejtoresha e Farmacisë së QSUT për akuzat e opozitës: S'është e vërtetë, terapia e kimios i dorëzohet Kryeinfermieres

  Ministrja Koçiu: Rritëm me 4-fish buxhetin për trajtimin e sëmundjeve tumorale, akseleratorët e rinj shkurtuan listën e pritjes nga 3 muaj në dy javë

  S’ka ilaçe për alergjitë në QSUT, mungesa e ‘Ruconest’ rrezikon pacientët

  Ekskluzive/ Aparatura e rezonancës në Urgjencën e Re në QSUT prej 2 javësh jashtë funksionit! Probleme edhe gjatë vitit, pacientët shkojnë te Neurologjia

  Lind te 'Mbretëresha Geraldinë' foshnja me peshën më të madhe në 10 vitet e fundit

  ‘Onkologjiku’, Koçiu: S’janë fytyra e vërtetë e Shëndetësisë! Aparaturë e re te Shefqet Ndroqi për të sëmurët respiratorë

  Skandali i Onkologjikut, Ministrja Koçiu në interpelancë: Po politizohet ngjarja! Brakiterapia e Ortovoltazhi vihen në punë brenda korrikut

  Rishikohet lista e barnave të rimbursueshme pas 2 vitesh, Hyka te Shëndetësia: Do futen ilaçe të reja për sëmundjet tumorale

  Nga Durrësi e Fieri në radhë tek Onkologjiku për të marrë shërbimin! Pacientja: Kam marrë borxh për të paguar ilaçet

  Qytetarët në rradhë të zemëruar në Spitalet Publike, të moshuarit për Report Tv: Të gjitha shërbimet në privat

  Skandali i Onkologjikut/ Erjon Dasho për Repot Tv: Ky fenomen vazhdon prej 30 vitesh i përfshirë në çdo qelizë të shëndetësisë

  Skandali te Onkologjiku, ja çfarë zbuloi KLSH në 2023: Buxhet minimal, s’ka aparatura! Pacientë pa shërbim, s’ka poltronë për kimioterapi

  Rrugëtimi i vështirë i pacientëve të Onkologjikut, mjeku: Pacientët janë bërë mosbesues, na duhet ti shpjegojmë 10 herë

  DOSJA/ Mister kush e porositi Kobaltin! Rrezet radioaktive 'sheshit' nëpër Onkologjik! Mjekët frikë se janë prekur nga tumori

  Skandali te Onkologjiku, ministrja: Mjekët e përfshirë të shkarkuar, s’mund ta mbajnë me bluzën e bardhë

  Zbardhet dosja/Mjeku çoi pacienten e Onkologjikut tek klinika 'Megis', pazari për operacionin 3 mijë euro! Dëshmitari: Doktori u prish në fytyrë kur refuzova ti bëja kimion mamit

  I nxehti afrikan/ Rritet numri i vizitave në spitale, Skënder Brataj tregon si të mbrohemi nga temperaturat e larta

  Nga humbja e koshiencës deri te ënjtja e trurit/ Skënder Brataj tregon se çfarë duhet bëjmë për t’u mbrojtur nga rrezet e dëmshme të diellit

  Fondet nuk ezaurohen 100%, kërkimi shkencor në udhëkryq! Laboratorët nuk përdoren, megjithëse ka projekte

  Risia/ Autoambulancë lëvizëse për të tërhequr dhurues gjaku

  Kartelat dhe rezervimi për kryerjen e vaksinave për fëmijët 0-7 vjeç do bëhen online në e-Albania

  200 raste në ditë! Alkool e drogë në timon, të rinjtë ‘mbushin’ Traumën, mjeku: S’ka kthim pas në jetën normale

  Raporti i KLSH, të sëmurë me leucemi pa ilaçin jetësor! Drejtuesi i hematologjisë kërkoi masa: Duhet ndryshuar protokolli i kurimit

  Klinika 24 - Osteoporoza çfarë rrezikojnë pacientët kur rrëzohen. Joana Hankollari, reumatologe (08.06.2024)

  Klinika 24 - Sa na dëmtojnë dëgjimin kufjet? Prof. Suela Sallavaci ORL tregon rreziqet nga përdorimi (08.06.2024)

  Mjekja Endokrinologe: Kujdesuni për stilin e jetës dhe ushqimet, për të mbajtur në kontroll diabetin

  Mjekja Obstetër-gjinekologe Otilja Dekovi: Besojini mjekut tuaj gjinekolog sado të vështira mund të duken shtatëzanitë

  Insulina javore aprovohet nje mënyre e re trajtimi për personat me diabet -Entela Puca endokrinologe (01.06.2024)

  Cilat janë metodat e riprodhimit të asistuar - Otilia Dekovi obstetre gjinekologe (01.06.2024)

  Klinika 24 - Përbërësit e produkteve kozmetike, sa të dëmshëm janë? - Nerta Tushe, biologe (25.05.2024)

  Sa e rëndësishme është fëmiëria për një të rritur të shëndetshëm- Megi Kociaj neuroshkencëtare (25.05.2024)

  Kujdesi shëndetësor në banesë – Një hap më pranë pacientëve me pamundësi lëvizjeje

  Mjeksia estetike , trajtimet të kryhen nga specialistet për shmangien e komplikacioneve - Klinika 24

  Rëndësia e yogës për të mbajtun në formë trupin dhe shpirtin - Klodian Murati instruktor yoge

  A jemi të gjithë të informuar kur duam të bëjmë ndërhyrje estetike? Sot në ora 20:00 në 'Klinika 24' në Report Tv

  Shërbimi në banesë për pacientët, një qasje e re për shërbimin parësor shëndetësor Dr Besim Nuri (11 Maj 2024)

  Klinika 24 - Shërbimi shëndetësor në banesë- Qsh Bulgarec, Korcë (11 Maj 2024)

  Sot në Klinika 24/ Shërbimi në banesë për pacientët që kanë më shumë nevojë

  Projektligji për surrogacinë, lindjen in vitro dhe abortin! Besimet fetare: Ndalni draftin, konsultim publik

  Dita Ndërkombëtare e Talasemisë, mbi 500 pacientë në vend! Mjekët: 10-12 pacientë në ditë vijnë të marrin gjak në QSUT, duhet shërbim në rrethe