Programacion

E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj
E Hënë
30
Maj
E Martë
31
Maj

Politikë

Politikë

 • Ndahet nga jeta Bujar Nishani, Presidenti i 6-të i Shqipërisë post-komuniste, 3 herë ministër dhe deputet në 2 legjislatura

  Berisha për SHBA: Mbështet plaçkitësit që vjedhin natën dhe ditën thërrasin 'Rroftë Amerika'

  Berisha sulmon Bashën nga Këshilli Kombëtar: Në 8 vite udhëheqje dështake dhe me pazare me qeverinë

  Veliaj vlerëson me Mirënjohjen e Qytetit të Tiranës institucionet që u angazhuan për finalen e “Conference League”: “Jam krenar për secilin prej jush, sot meriton mirënjohje çdo qytetar i Tiranës”

  Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së! Nga Jozefina Topalli te Pollo e Imami, kandidatët e Berishës që do të votohen për Kryesinë! Surprizë emri i Ina Zhupës në garë

  A mund të 'rilindë' PD

  Berisha publikon emrat e kandidatëve për anëtarët e kryesisë së PD-së! Ina Zhupa 'surprizë' në garë

  Deti mes Greqisë dhe Shqipërisë në Hagë, Dendias për mediat greke: Po presim të ikë Meta, nuk ka dhënë autorizim

  Berisha: Alibeaj shkelmon mbi veten! Në mbledhje kishin demokratë që nuk janë pjesë e grupit të PD

  Berisha: Gazment Bardhi lufton për të shpëtuar shpirtin e tij! Të mos i thurë lavde SPAK, por të zbardhë rolin në vrasjen në Elbasan

  Berisha paralajmëron protesta: Policët janë të droguar, Rama ka urdhëruar ndalimin e testit të drogës

  Berisha: Denoncoj me ashpërsi vendimin e fundit të Edi Ramës, ka kapur Gjykatën e Lartë

  Zv. ministri i Drejtësisë i Maqedonisë për Report Tv: E drejtë që Shqipëria të ndahet nga ne, Bullgaria vijon të na mbajë peng

  ‘Ligjet’ miratojnë kandidatët për Autoritetin e dosjeve të sigurimit të shtetit, mes tyre Simon Miraka! Gazment Bardhi, mazhorancës: Është kandidat i Berishës, jeni të pafytyrë

  Mbyllet stërvitja GRUPEX, forcat detare shqiptare aftësohen për situatat e luftimeve! Ministri: Shtojmë flotën tonë, gati të presin edhe 'Defender 2023'

  Nesturi tregon në ‘Repolitix’ dhunën e Berishës më 26 maj: Policia mbante komisonerët e opozitës në komisariate, erdhën për të rrahur ndërkombëtarët

  26 vjet nga masakra zgjedhore e 26 majit, analisti Nesturi tregon në ‘Repolitix’ dhunën e Berishës: Policia mbante komisonerët e opozitës në komisariate, erdhën me fugon për të rrahur ndërkombëtarët

  Çollaku në Report Tv: Dje kemi zhvilluar takim me Bashën, demokratët duhet të bashkohen! Nuk do hapë parti të re politike

  Korreshi e bën fakt: PD do bojkotojë procesin e zgjedhjes së presidentit, nuk bëhemi farsë e Edi Ramës, shkelën marrëveshjen

  Opozita paralajmëron bojkot të procesit të presidentit: Ne propozuam emrat, por mazhoranca u tërhoq! PS: Deri të dielën sillni emrat ose e zgjedhim vetë

  Grupi i PD çon në Kuvend listën për 'Zgjedhoren' dhe 'Territorialen'! Cakton emrat për Komisionin Hetimor për Investimet strategjike, por Konferenca e Kryetarëve ia rrëzoi

  PS i përgjigjet Alibeajt: PS e ka legjitimitetin të zgjedhë presidentin, por do donim të zgjidhej me 84 vota! Po vijojmë negociatat me dy grupet e tjera parlamentare

  Alibeaj flet për Bylykbashin: Nuk vendos emra për provokime! Jam kryetar i PD sipas rregullave, s’kam nevojë të ma konfirmojë njeri

  Alibeaj: Opozita s’duhet të bojkotojë procesin, por PS u tërhoq duke mos thënë asgjë për emrat e propozuara nga ne

  ‘Nuk ju ka uruar askush nga ndërkombëtarët’, përgjigjet Berisha: S'mbaj mend të më kenë uruar ndonjëherë ambasadorët

  Mbledhja e Alibeajt për zgjedhjen e presidentit, Berisha: Nuk ka asnjë tagër nga PD! Paralajmërimi për Ramën

  Finalja e Tiranës mes spektaklit dhe incidenteve, Roma merr trofeun

  'Trafiku i qenieve njerëzore', Meta në një aktivitet me Yuri Kim: Prokuroritë të hetojnë me shpejtësi rastet! Ambasadorja amerikane: Ka ende punë për të bërë

  Presidenti/ Balla-opozitës: Nëse drafti juaj është kusht i panegociueshëm, atëherë do vijojmë negociata e grupet e tjera parlamentare

  Alibeaj: Këta nuk duan President republike, por Presidenti të PS

  Mediu përsërit: Opozita duhet të ketë kandidatin e saj për President, s’ka më kohë

  Zgjedhja e presidentit, mblidhet konferenca e kryetarëve! Mediu: Opozita duhet të dalë me një kandidat të vetin! Pritet të caktohet data për raundin e tretë

  Efektivi vret kolegun në Komisariat, Noka: Të dorëhiqet Çuçi, s'është për të bërë policin e trafikut kur në Tiranë ka ndeshje

  Lufta ndaj pastrimit të parave, kryeprokurori Olsian Çela: Vlerësimet janë shqetësuese, forca goditëse nuk është në nivelin e duhur

  Je i shqetësuar për deklaratat e Ramës për ndarje nga Maqedonia e Veriut? McAllister: Politikanët kanë plane, të shohim se çfarë ndodh deri në fund të qershorit

  Mcallister në Tiranë: Shqipëria ka përmbushur kushtet! Retorika përçarëse dhe gjuha e urrejtjes ndërmjet palëve politike pengon procesin e integrimit drejt BE-së

  Ministri i Drejtësisë: Dosja e pronave çështje e nxehtë dhe për integrimin! Nuk i druhem asnjëlloj presioni

  Manja: Janë thelluar hetimet në 2 bashki për abuzime me detyrën! Nuk ka asnjë mundësi që të zhduken provat, kallëzimet janë regjistruar si vepra penale

  Pas shkarkimit nga Rama, Manja kallëzon në SPAK ish- drejtoreshën e Agjencisë së Trajtimit të Pronave, e përfshirë në 2 skema abuzimi së bashku me vartësit e saj

  Alibeaj: Diaspora të jetë zonë zgjedhore me vete me përfaqësi në parlament! Jo votim me postë