Programacion

E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj
E Hënë
30
Maj
E Martë
31
Maj

Sociale

Finalja e Conference League, TIA: Pritëm 55 mijë pasagjerë për tre ditë! 25 maji rekord, kishim 168 fluturime

Për tre ditë, Aeroporti Kombëtar i Tiranës ka mirëpritur rreth 55 mijë pasagjerë. Nga data 24 deri në 26 maj janë kryer 465 fluturime. Këtë bën me dije TIA duke e cilësuar 25 majin si ditë rekord me 168 fluturime. Më 25 maj ishte finalja e Conference League në Tiranë, ku u përballën Feyenoordi me Romën dhe kjo e fundit mori fitoren. Për të parë ndeshjen erdhën mijëra tifozë në vendin tonë duke sjellë numër kaq të madh fluturimesh në Aeroportin e Rinasit.

28 Maj, 14:36

Sociale

 • Parashikimi i motit për ditën e sotme, temperaturat arrijnë në 34 gradë

  Festë 3 ditore, Dibra çel sezonin turistik veror, promovohen prodhimet dhe tradita e zonës

  Gjendja ekonomike, shkaku pse emigrojnë shqiptarët, sociologia: Të ndryshojnë politikat e punësimit e shërbimeve! Mbi 200 mijë të larguar në 10 vjet

  Shqiptari në Kanë, kush është Ilir Jaçellari, bir arti e nxënësi i Faslli Halitit që luan rolin e një kosovari në filmin e shkurtër italian ‘Berberi komplotist’ që kryesoi në ‘La Cinef’

  Dërgon letrën misterioze zhduket krutani/’Blini kostum dhe bëni gati shtëpinë’

  I moshuari e merr për grua, e reja: I shërbej në shtrat, dashuria s’njeh moshë

  Si të shmangim pasojat nga temperaturat e larta, mjekët: Ushqehuni shëndetshëm dhe hidratohuni

  Lezha çel zyrtarisht me festë sezonin turistik, Pjerin Ndreu: Atraksion i veçantë, mbretëresha e gastronomisë

  Eksperti i arsimit në Report Tv: Mësuesit e lëndëve të shkencave ekzakte janë si 'specie në zhdukje'! Po na braktiset shkolla, është turp për ne

  SHIFRAT/ Rinia shqiptare e dekujaruar për të gjetur një punë! Prindërit: Janë dembelë, rrinë në kafe! Ekspertët: Duhet edukim karriere që në klasë të 7

  Rakia shqiptare e famshme në Amerikë, 'trullos' edhe Kryetarin e Bashkisë në New Yersey

  ‘Unë jam malësor’ Historia e zvicerianit që braktisi vendin e tij për të jetuar në alpet shqiptare

  Ngjarjet e fundit kriminale në vend, sociologu në Report Tv: Probleme në formimin qytetarë dhe përdorimi i lëndëve narkotike dhe psikotrope

  Protesta ndryshe kundër Skavicës, banorët promovojnë vlerat e Luginës së Drinit

  Vendgrumbullimi në Tepelenë emergjencë mjedisore, mbi 10 ton plehra depozitohen pranë shtratit të Vjosës

  Përkujtohet 49-vjetori i revoltës në ish-burgun e Spaçit

  Vjehrra xhelozoi, nusja e incizoi/Të rinjtë duhen,krushqit përballen live në ‘Pa Gjurme'

  Shtohen acarimet e lëkurës stinore, fluks vizitash! Dermatologia: Shtim të rasteve me melanomë! Farmacistët të jenë korrektë, kujdes përshkrimet në receta

  Moti për ditën e sotme, kthjellime dhe temperatura deri në 32 gradë

  Sfidat dhe vështirësitë e një jetimi, aktivisti flet në Report Tv: S’kemi asnjë privilegj, strehimi problematika jonë më e madhe! Mesazhi? Mos u dorëzo

  6 vite rropatje, muzeu i Shpellës së Pëllumbasit mbetet projekt në letër, Qiriazi: Vlera të tilla Evropa i ekspozon, ministritë tona i refuzojnë

  ‘Dasma Kuksiane’, nxënësit: Kulturën e përfaqësojnë objektet, por janë njerëzit ata që e ruajnë! Safet Gjici: Kjo traditë ruhet prej 100 vjetësh

  Nxënësit dhe mësuesit bojkotojnë mësimin në shkollën 'Ndoc Mazi' në Shkodër: Riktheni drejtoreshën! U largua për arsye politike

  Nga stolitë tek kostumi tradicional, Zadrima vishet 'nuse' në një ditë

  250 neurokirurgë europianë në Shqipëri për kurs trajnimi, Petrela: Eveniment i madh, për herë të parë në vendin tonë

  Kompleksi i pishinave te Liqeni i, Veliaj: Lajm i mirë për Tiranën, do të transformohen në hapësira për sportistët dhe fëmijët, i administrojmë më mirë se privati

  Macja ‘Stepan’,fenomeni i Instagramit dhe Tik-Tokut merr çmimin e rëndësishëm

  Jetoj pa stomak dhe ushqehem me....historia rrënqethëse e dentistes që hoqi 40 kg

  Shpërthen lija e dhenve në Vlorë, fluks fëmijësh në spital

  Ujësjellësi i Sinecit, banorët protestojnë, kryebashkiaku: Gjykata s'ka pezulluar punimet! Protestë edhe në Elbasan kundër bazës ushtarake për tokat: S'kemi tapi, e punuam 30 vite

  Sezoni turistik/ Pushimet do kushtojnë më shtrenjtë këtë vit në Vlorë, operatorët turistikë: Nuk është surprizë, rrjedhojë e rritjes së çmimeve

  'Mirë që të le në qiell të hapur, por të gjobisin e të presin këmbët', Banorët që preken nga Unaza e Madhe takim në Ministri të Infrastrukturës: Kërkojmë të trajtohemi të barabartë

  Vëzhgimi i Report Tv nga Elbasani në Klos: Turizëm pa rrugë e me plehra

  Shumë vite për të pranuar veten, sot mbron të drejtat e LGBTI, rrëfehet Arbër Kodra: Të jemi të lirë për të krijuar familje

  Klos/ Drama e familjes Luku, 29-vjeçari rrezikon jetën, apelon për ndihmë në Report Tv: Më ndihmoni për transplant të veshkave

  ‘Pak bukë e sheqe’, jeta e 50-vjeçarit në katund të Mirëditës: Vuajtje më të madhe nuk ka, shteti të më ndihmojë

  Kthjellime dhe kalime vranësirash, parashikimi i moti për sot

  Rritja e çmimeve, studentët peticion: Qeveria t'i japë bonus 10 mijë lekë çdo studenti! Nëse s'merret parasysh, përshkallëzojmë veprimet tona

  La gazetarinë për t'u bërë udhërrëfyes në Berat, Isuf Braho: Jam në luftë me veten dhe ata që duan të më 'dëbojnë' nga atdheu