Politikë

Politikë

 • Zbardhen propozimet e Rithemelimit për Reformën Zgjedhore: Nga votimi i detyrueshëm, te mekanizmi për krimet zgjedhore drejtuar nga SPAK

  Beleri në Greqi për efekt elektoral, Karaj: Beleri qasje ultranacionaliste

  Pse Meta sulmon Altin Dumanin? A ka SPAK dosje të nxehta për Metën? (17 prill 2024)

  Skerdjan Dhuli: LSI një parti në rënie, sulmet ndaj SPAK nuk japin vota

  Nga sherri me Tom Doshin te mashtrimi i emrin, ja Ilir Meta i vertetë

  KiE vendime historike për Shqipërinë dhe Kosovën, Gjonaj: Reforma në drejtësi ka vlerësim maksimal! SPAK sulmohet pasi është në rrugën e duhur

  "E njoh mirë"/ Avokati: Ilir Meta gënjen edhe për mbiemrin e tij

  Gjuha e ashpër e Metës ndaj SPAK, avokati Romeo Kara: I sugjeroj Prokurorisë së Posaçme të verifikoj vilat në Londër

  Debate mes deputetëve të Rithemelimit, Kuvendi refuzoi të kthente Berishën në grup, Bardhi: Provokim i Ramës

  Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela: Një kod i ri penal është i parakohshëm, gjyqtarët janë të mbingarkuar

  Veliaj pret dy politikanët suedezë me origjinë shqiptare: Krenar për suksesin tuaj, të ndihmojmë njëri-tjetrin në rrugën drejt integrimit në BE

  Bardhi pas mbledhjes së deputetëve: Nesër do të ridepozitojmë kërkesën në Gjykatën Kushtetuese për mandatin e Xhaçkës

  Veliaj: Të jesh lider i mirë duhet të dish të marrësh vendimet e duhura në momentin e duhur! Falë tyre Tirana është transformuar

  Përfundon argjinatura në Juban të Shkodrës, Rama: Shmang rrezikun e përmbytjeve në Kuç e Vukatanë

  SHBA dhe Britania dënojnë sulmet e Metës ndaj SPAK: Qëndrojmë krah drejtësisë, mbështesim ata që do t’i japin fund pandëshkueshmërisë

  Balla: Shqipëria do të mirëpresë në qershor konferencën rajonale europiane të Interpol! Rregulla të reja për përdorimin e fishekzjarrëve

  Peleshi: Investitorë të huaj interes për të vënë në punë industrinë tonë ushtarakë, ka pasur inspektime! 83 mln lekë për pagat e sigurimet e 120 ish-punonjësve të Poliçanit

  A mund të kandidojë Kryemadhi për presidente e PL-së? Ja si përgjigjet Meta

  Meta: Atje ku fle kam vënë parullën ‘forcë e parë forcë e paparë!’

  ‘Zgjodhi paqen pa kuptuar që luftën e ka brenda’, Meta flet për dorëheqjen e Braimllarit: E pres në Konventë

  Meta: Një gjë di të sigurt do bëhem kryeministër i Shqipërisë, pastaj president

  Hasani takon Thaçin: Shqipëria do të këmbëngulë për proces gjyqësor të hapur e transparent

  Meta i përgjigjet KLP: Thuajini Dumanit të mos bëjë politikë! I dha mesazh Ahmetajt që të mbyllë gojën

  Meta thirrje Dumanit: Merri florinjtë dhe fabrikat e mia, shpërndajua shqiptarëve! Krevatin do e vë te selia

  Meta nuk i ndal sulmet ndaj Altin Dumanit: O legen, o palaço! Gjurmon vjehrrën time, do të marrësh peng familjen time

  Meta sulmon Altin Dumanit: Më ke çuar njerëz që të iki nga Shqipëria! SHBA të ka thënë më fut në burg, nga qelia do e shkrij atë celulë kriminale

  Meta: S’do kemi më kryetar partie, por President! Unë do të kandidoj

  Edhe Bardhi ‘la jashtë’ Berishën nga grupi i PD-së? Nikollës s’i çoi një listë deputetësh! (16 prill 2024)

  Edhe Bardhi ‘la jashtë’ Berishën nga grupi i PD-së? Nikollës s’i çoi një listë deputetësh! Analisti: Pse s’i kërkoi llogari Kuvendit! Meçe: Situata absurde

  Sekretari i Omonias: Ligji shqiptar s'e pengon Belerin të jetë eurodeputet dhe kryetar i bashkisë! Fitoi pikë me qëndrimet kundër qeverisë shqiptare

  Largimi i Braimllarit nga PL, Braho në Report Tv: Nesër do të dalë edhe Elona Guri, e ka përzënë Meta! Ka paranoja, dyshon edhe për Monikën

  Ligji për territorin, Bardhi në komision: Legalizim falas për oligarkët, burg për qytetarët! Shtyhet votimi

  'Loja me përjashtimin e Berishës nga Grupi parlamentar i PD' Sonte në Repolitix ora 21:00 në Report Tv

  Kandidat për eurodeputet, studiuesi Bido: Nga dje, Fredi Beleri politikan i shtetit grek! Duhet t’i hiqet shtetësia shqiptare

  Veliaj me strukturat e PS-së në Kavajë: Sot fillojmë maratonën për zgjedhjet e ardhshme, do fitojmë 5-0! Sulmet non stop ndaj Tiranës, të planifikuara

  Avokati Beqiri: Meta ka vjedhur floririn e Krrabës dhe është kapur me presh në dorë me CEZ-DIA! Kalaja: Filozofia e tij, të mbrohet duke sulmuar

  Basha nga Strasburgu: Asambleja e KiE votoi propozimi tim për konfiskimin e aseteve ruse për rindërtimin e Ukrainës

  Meta: SPAK është kapur për fyti prej Ramës! Shkova për denoncim asnjë prokuror s’doli në korridor për Presidentin! U sollën si ushtarë të Rilindjes

  A po kërcënon Altin Dumanin? Kreu i PL: Të ketë kujdes, kam 300 mijë si Vojo Kushi! Jam Ilir Meta o superbudallenj

  Dumani hedh poshtë deklaratat e Ilir Metës: S'e kam njohur kurrë McGonigal, as s'kam pasur arsye ta takoj! Gjithçka, vijim i akuzave të pabaza