Sociale

Sociale

 • I vdes gruaja e vetme në dhomë/45-vjeçari: E lashë tek prindërit, s’di si përfundoi tek… (17 prill 2024)

  Dita Botërore e Hemofilisë, 250 pacientë në Shqipëri, 1 në 4 të prekur është fëmijë! Mjekët thirrje çifteve të reja: Bëni analizat, e trashëgueshme

  Kuçi i Devollit me nga dy pleq për shtëpi! Rinia në emigrimin, në dekadën e fundit ikën më shumë se gjysma e banorëve. Shkolla mbetet me 9 nxënës

  Parku i Shebenikut ‘gjerdani’ i turizmit malor në librazhd

  “S’do vdesim me zor!”, të pastrehët e tërmetit 5 vite në pritje të rindërtimit në Durrës

  Paketë e re fiskale për të rinjtë, aktivistët në 'Përballje': E pamjaftueshme! Të rinjtë duan arsim dhe treg pune konkurrues

  Thoni mirupafshim Diellit dhe nxirrni xhupat, nga nesër ndryshon moti! Ja parashikimi

  Esencë- Komunistët e fundit të Shqipërisë janë gjallë, cilët janë?! (14.04.2024)

  Kur’ani në shqip, pse kaq shumë botime të ndryshme? Esencë-Report Tv

  Parku Arkeologjik i Bylisit 250 vizitorë më shumë në 3 muaj, rruga e re lehtësoi vizitat! Turistja: U impresionova, vlera të rralla antikiteti

  Itali/ Veliaj takon homologët e Veronës dhe Viçencës: Zgjerojmë bashkëpunimin për ‘Eco Tiranën’, së shpejti shërbime të reja në kryeqytet

  Varkat turistike realitet në Liqenin e Shkodrës, fillon lundrimi! Benet Beci: Një mundësi për vizitorët për të shijuar ‘magjinë’ e këtij vendi

  Vlorë, nis plazhi, në Pyllin e Sodës digjen goma, shtëllunga tymi mbulojnë qytetin

  Veri Jug - Bujqësia drejt rënies së lirë

  Veri Jug - Zanati i traktoristit

  Veri Jug - Mbjelljet e pranverës në fshatin Rrotull (15.04.2024)

  Vijon montimi i Urës së Madhe në Kukës, nis vendosja e shtresave të stabilizantit dhe asfaltimi i tyre

  Avancojnë punimet në kantierin Porto Romano-Durrës! Rama: Me dalje në Shkozet do të shmanget trafiku brenda qytetit bregdetar

  Digjet fusha e mbetjeve në Kukës

  Veliaj inspekton punimet në pallatet e reja në Kombinat: Në 2025 mbyllim rindërtimin; kur lejohemi të punojmë, bëjmë gjëra të mrekullueshme

  Fluks i lartë qytetarësh nga Kosova drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën

  Veri-Jug reportazh ‘Mbjelljet e pranverës në fshatin Rrotull’! Të dielën ora 13:30 në Report Tv

  Gjinekologu Shkëlqim Balili: Cila është koha ideale për një shtatzëni të shëndetshme

  Psikologia Elona Hasko: Kujdesi i veçantë që duhet të tregojmë me fëmijët autikë

  VIDEOLAJM/ Breshka ‘orienton’ anijet drejt kalatave të Portit të Durrësit

  Banorët e 2 fshatrave në Fier në protestë: Uji i ndotur po na kalb të mbjellat, na kanë ngordhur bagëtitë

  Starlink edhe në Shqipëri, inxhinieri i IT Dimiri tregon risitë: Internet kudo që të jemi, aparatura mund të merret me vete

  Fitër Bajrami, Nikolla uron besimtarët myslimanë: Festë humanizmi

  Misteri që mbart rrapi 500-vjeçar i Drizarit në Mallakastër dhe një apel Agjencisë së Zonave të Mbrojtura: Shpëtoni biomonumentin!

  Vajza 11 muajshe u strehua pas apelit në ‘Pa Gjurmë’, ministrja Koçiu e viziton në Shtëpinë e Foshnjes: E trazuar nga ngjarja e shëmtuar

  ‘Një nga Ne’/ Një frymë e re për arsimin dhe artin, njihuni me pedagogun që guxon!

  Fitër Bajrami, Meta vizitë në KMSH: Të zgjidhet çështja e pronave për komunitetet fetare në Shqipëri

  Presidenti Begaj uron Fitër Bajramin nga xhamia e 'Ballies' në Elbasan

  Fitër Bajrami, zv.myftiu i Tiranës për Report Tv: Të shtrijmë dorën për këdo që ka nevojë! Shumë shpejt hapet xhamia e Namazgjasë

  Mësuesi që u bë Myfti i Beratit! Qeramudin Durdia tregon udhëtimin e vështirë: Si rindërtuam xhamitë pas viteve ’90 mes fanatikëve komunistë

  Lindur dhe rritur në Angli, 13-vjeçarja fal namazin në sheshin ‘Skëndërbej’! Çdo ‘Bajram’ vjen në atdhe

  Fluks automjetesh në pikën e kalimit kufitar në Morinë! Shoferët për Report tv: Radhë për të kaluar në Kosovë

  Xhejson, i riu nga komuniteti rom që ‘theu’ paragjykimet! U arsimua për drejtësi, punon në administratë

  Ndërtimi i kampit në Gjadër, Italia sjell materiale dhe mjete të rënda përmes Portit të Shëngjinit

  Ura të reja bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Spanjës! Nga 28 marsi linja ajrore Iberia nisi operimin në Shqipëri