Elbasan/ Stuhi e fortë breshëri në Gjinar, dëmtohen të mbjellat

9 Korrik, 18:46| Përditesimi: 9 Korrik, 19:14

  • Share

Stuhi e fortë breshëri ka përfshirë sot Gjinarin, në Elbasan.

Në videot e siguruara nga Report Tv, shihet se madhësia e breshërit nuk është e zakonshme.

Si pasojë e breshërit janë dëmtuar të mbjellat në këtë zonë duke shkaktuar dëme të mëdha.

Jemi në javën e parë të muajit korrik dhe kjo stuhi breshëri nuk është e zakontë, ndërsa në zona të tjera në vend si Dropulli dhe Finiqi janë ‘pushtuar’ nga zjarri.

S.B//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë: