Sociale

Sociale

 • Bregdeti i tejmbushur/ Mbi 250 mijë pushues nga Gjiri i Lalëzit në Golem, shqiptarët e Kosovës besnikë të Shëngjinit! Velipoja e prenotuar deri në shtator

  Vlorë/ Goditi me helikën e gomones turistin në Karaburun, arrestohet 42-vjeçari! Në një javë 34 mjete lundruese të bllokuara nëpër plazhe

  Korçë/ ‘MIK Festival’ mbledh kolosët e muzikës franceze, organizatorja Inva Mula: Këtë vit kemi sjellë larmi muzike

  I nxehti përvëlues, autoritetet paralajmërojnë qytetarët: Javë ‘ferri’! Temperaturat deri në 43 gradë

  Himarë/ U denoncua për ndotje në ujërat e plazhit Potam, policia kufitare qetëson pushuesit: Nuk janë as ujëra të zeza, as shkarkime nga anijet

  Veri Jug-Mjeshtër Taso mbi politikën dhe Pogradecin

  Veri Jug- Jeta në studion magjike Taso

  Vizatime nga vendi i jetës | Veri Jug (14.07.2024)

  Fluks turistësh në Fishtë të Lezhës! Vizitorët veçojnë historinë, kulinarinë dhe mikpritjen

  ‘Shtegu i Ngjyrave’ në Kukës, destinacioni i çdo stine! Alpinistët nga Kosova zbulojnë zambakun shqiptar, kuajt e egër dhe kërpudhat e ngrënshme

  Sezoni turistik, fluks emigranëtsh në portin e Vlorës dhe pikën kufitare të Kapshticës

  VIDEOLAJM/ Festa e artit dhe malit ‘ndriçon’ fshatin turistik të Thethit

  Shëngjin/Operatorët turistik: Sezoni nuk po i përmbush pritshmëritë! Pushuesit ankohen për çmimet e larta!

  34 mijë të divorcuar, 47-vjeçarja për Report Tv: I dhash fund martesës prej dhunës, kam punuar 3 punë për të rritur djalin! Ish-bashkëshorti s’paguan detyrimet

  Banorët e Nivicës në Himarë: Çfarë mund të bëjë një familje me 70 litra ujë në ditë?! Pompa e ujësjellësit prej 1 viti e djegur!

  Shalqi me shumicë në Lezhë, por s'ka blerës! Po kalbet në fushë! Çfarë thonë fermerët dhe ekspertët

  Pas 20 vitesh degradim, Veliaj: Pishinat e Akuadromit u transformuan, pagesa modeste për pastërtinë e mirëmbajtjen

  HULUMTIM I REPORT TV/ U shpenzuan 180 milionë lek nga Bashkia Pogradec, por rreth 6 mijë banorë s’kanë ende ujë të pijshëm!

  Eksperti i OKB: Autoritetet, gatishmëri për të mbrojtur të drejtat e personave LGBT

  Videolajm/ Pushuesit denoncojnë ndotjen e ujit në plazhin e Potamit në Himarë

  Vijojnë punimet në Galerinë Kombëtare të Arteve në Tiranë, Rama: Më shumë hapësira të reja

  Bie numri i bagëtive, ulet me 8% prodhimi i qumështit! Në 2023 u grumbullua 101 mijë tonë më pak se në 2022

  Skandali tronditi vendin por nuk përmirësoi Onkologjikun! Mungojnë ilaçe, disa nuk gjendjen as në farmaci! Qytetarët: Doza të përgjysmuara! Ku të përplasemi?

  VËZHGIM I REPORT TV/ Rriten çmimet, më pak turistë në Vlorë! Kryebashkiaku: Bizneset të mos abuzojnë, do t'u kthehet në bumerang

  Pamje me dron të plazhit të Velipojës, një mundësi e mirë për të kaluar pushimet tuaja

  Tokat në Lezhë e Laç po thanin për ujë! Ndërtohet më në fund argjinatura e Matit

  Elbasan/ Breshëri 'shkreton' tokën e Gjinarit! Fermerët me lot në sy kërkojnë kompensim: Gjithë perimet e frutat i hodhi në tokë!

  Video/ Pas 34 vitesh nis hedhja e rasatit të krapit në liqenin e Shkodrës! Së shpejti dhe një markatë e re peshku

  Thethi, perla turistike e veriut të vendit, mirëpret çdo vit vizitorë të shumtë

  Elbasan/ Stuhi e fortë breshëri në Gjinar, dëmtohen të mbjellat

  Në 4 ditë, 41 mijë makina kaluan në tunelin e Llogarasë

  Nxitje punësimi/ 6 muaj këshillim për punë, me pagesë për grupet vulnerabël

  Censusi 2023, Kisha Katolike në dyshim për rezultatet: Do të organizojmë vetë një regjistrim

  Rama: Berati i një mbi një dritareve dhe mijëra turistëve çdo ditë e më shumë

  Trafik i rënduar në autostradën e re Thumanë – Kashar, radha e mjeteve e cila i kalon 10 kilometrat

  Qendra për shtresat në nevojë në Durrës, Lezhë e Kurbin: Shërbim për personat me aftësi të kufizuara e të dhunuarat

  Durrës/ Baritoni Gëzim Myshketa koncert pas 12 vitesh në vendlindje

  E reja që la Tiranën për të hapur studio poçarie në Korçë: Ju rrëfej pasionin tim

  Stina e temperaturave të larta, Ministria e Mbrojtes apel qytetarëve: Shmangni zjarrvënien e qëllimshme! Dënohet deri në 15 vite

  Ndotje masive në liqenin e Komanit, asnjë masë e marrë! Vizitorët: Pamja fantastike, mbeturinat po krijojnë imazh të keq