Lifestyle

Lifestyle

 • Elon Musk në skenën e 'Atreju' me djalin e vogël kaliqafë! Fëmija refuzon të largohet e shtrëngon fort dhe nga këmba

  Donika Shahini: Ju tregoj Bllokun, huqet dhe ushqimet që gatuaja për bllokmenët

  Propozim për martesë në ceremoninë e diplomimit, studentja i thotë 'po' të riut në Durrës

  Kantina e verës “Lundra”, një rrugëtim drejt përsosmërisë /Përvojë unike në vreshtat e familjes Tufa

  Ju duhet vetëm një llastik / Me këto ushtrime të thjeshta ulni barkun, tonifikoni krahët dhe kofshët

  Si të nxihemi shpejt dhe bukur në plazh? Ylli Merja: Ja vajrat më të mirë që aktivizojnë melaninën

  Ushtrimi viral i fitnesit bën xhiron e rrjetit, të gjithë dështojnë në realizimin e tij! Po ju a mund ta bëni dot?

  'I dashur ditar...' sot nuk mbahet më, por përfitimet nga mbajtja e një ditari janë të mëdha...

  Pagjumësia, përse shkaktohet? Altin Joka: Ju jap ‘falas’ guidën e duhur për një gjumë cilësor

  Debat në studio për botoksin / Silva Baltadori replikon me Linda Kalemin: Jugu me vajza si pornostar

  2 shotsa për fytyrë si ‘bebe’ plot vitamina dhe shkëlqim, ju duhen vetëm pak përbërës

  Blogerja e njohur e instagramit na tregon destinacionet më mbresëlënëse që duhen vizituar...

  Studimi ngre alarmin: Bota virtuale po rrit vetminë / Çiftet tradhëtojnë gjithnjë e më shumë…

  Si të rigjejmë forcën pas një ndarje? Ja çfarë duhet të bëni...

  A mund të blihet dashuria dhe lumturia me para? Si ndikojnë financat në marrëdhëniet tona?

  Më mirë një mik se një çiflig? Çfarë mendojnë Nard Ndoka, Edlira Çepani dhe Bledi Strakosha

  Bëje vetë! Maskë për fytyrë dhe dekolte / Pastrues furçash make up / Detergjent natyral për divanët

  Ja si mund të shkëlqejnë qenushët tuaj! Nga sekreti i larjes, tek krehja dhe ...

  "Takimi me Monica Bellucci më ndryshoi jetën" shqiptari që hap restorant me emrin e aktores

  Fëmija juaj lexon pa mbushur 5 vjeç? Prindër Kujdes! Drejtohuni tek specialisti, fëmija mund të…

  Ushtrime për vetëmbrojtjen e vajzave në raste rreziku, si t’ia dalin vetë pa ndihmën e meshkujve

  Nga uji me oriz për flokët tek maskat për pastrim poresh, hidratim fytyre dhe qafë pa rrudha

  Kulturë,histori,traditë /Të rinjtë shqiptarë të diasporës në një udhëtim magjik në Kosovë e Shqipëri

  Një nuse si Matina Çobo... Nutricionistja rrëfen emocionet e papërshkruara nga dasma e saj

  Historia e Florencit, korçarit që emigroi në Amerikë me para borxh, sot pronar i 18 restoranteve

  Historia e Megit, nga depresioni tek blogu i gatimit dhe financimi i librave falas për vajza dhe gra

  E vërteta për testet e intolerancës ushqimore, shumë shpenzime për asgjë?

  Altin Joka: Kujdes, ja ku po gaboni / Dieta sipas grupit të gjakut nuk funksionon, sjell…

  Nga çaji pa sheqer tek sofra e madhe, traditat më të veçanta kineze vijnë në studion e Rreze Dielli

  Ëndrrat e vërteta si ti dalloni/ Simbolikat në ëndërr që nuk duhen injoruar sipas studiueses

  Alarmi i mjekut okulist: "Droga dixhitale" te fëmijët po iu merr shikimin, prindër kujdes në...

  Nga 'ashensori i tmerrit' në 'shtëpinë pa gravitet', aventurat e Edës në 105 vende të botës

  “Familja jeta ime” Rrëfehet Lorik Cana, pasionet përtej fushës, dashuria me italianen dhe ...

  Pse lodhemi pasi hamë? Çfarë është "koma e ushqimit"? Altin Joka: Disa mënyra si ta shmangni

  Alarm nga toksikologia /Rreziku që vjen nga cigaret elektronike: BBV rriti ndjeshëm përdoruesit

  Copëza historie nga jeta e grave në burg, Xhoi Jakaj sjell "Freedom" një mesazh për gratë dhe vajzat

  Rrezik nga inteligjenca artificiale? Krijohet spikerja robot, ja profesionet e tjera që zëvendësohen

  Humbi njërën këmbë në aksident, Lazim Latifi rrëfen 'minutin e artë' si shpëtoi nga vdekja

  Surprizojnë maturantët, dizenjojnë dhe prodhojnë lodra për fëmijë me aftësi të veçanta

  Si të ndaloni ngrënien e thonjve / Nëse hani thonjtë, duhet ta dëgjoni patjetër këtë këshillë