Festa e Milan

VIDEO/ Milan 'likuidon' 3-0 Leçen dhe 'blindon' vendin e dytë, Ramadani 90 minuta në fushë

6 Prill, 17:09| Përditesimi: 6 Prill, 18:14

  • Share


Në "San Siro", Milan fitoi 3-0 kundër Leçes dhe "blindon" kështu vendin e dytë në Serie A. Në 20 minutat e para kuqezinjtë e Piolit shënuan dy herë me Pulisic dhe Giroud, ndërsa goli i tretë u shënua nga Leao në të 57 minutë. Adli ishte deçiziv për kuqezinjtë me dy pasime finale. Te Leçe për 90 minuta luajti Ylber Ramadani, ndërsa Medon Berisha u fut në minutën e 78-të.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Trazira në kryeqytet, Roma fiton 1-0 ndaj Lazio në derbi! Milan tri pikë kundër Leçes, Inter siguron zonën Champions


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?