Declan Rice pas golit

VIDEO/ Arsenali mund 0-6 West Hamin, tifozët largohen nga stadiumi

11 Shkurt, 17:12| Përditesimi: 11 Shkurt, 17:14

  • Share

Në "London Stadium", West Hami humbi 0-6 me Arsenalin. Për raundin e 24-t, "Topçinjtë" e Artetas dominuan një ndeshje që largoi nga stadiumi mijëra tifozë vendas në fundin e pjesës së parë. Saliba, Saka, Gabriel dhe Trossard shënuan në pjesën e parë për miqtë, teksa Saka gjeti dopietën personale në pjesën e dytë. Llogaritë e ndeshjes i mbylli Declan Rice në minutën e 66 me një supergol, me ish-in e sfidës që zgjodhi mos festonte. Arsenal me 52 pikë merr vendin e tretë, teksa gjendet poshtë Liverpoolit dhe Man. Cityt. West Ham nga ana tjetër ka pesë ndeshje pa fitore, paçka se mban vendin e tetë me 36 pikë.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Arsenal '6-ballë' në Londër, West Hami 'në tapet'! Man. United fitore me zemër në udhëtim


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?