Ukrainë: Sulm rus në Kharkiv, 2 të vrarë dhe 6 të plagosur

30 Prill, 12:01| Përditesimi: 30 Prill, 12:02

  • Share

Një sulm ajror rus në dy lagje të qytetit verilindor të Kharkiv, Ukrainë ka vrarë të paktën dy persona dhe ka plagosur gjashtë të tjerë.

Lajmin e bëri të ditur kryebashkiaku Ihor Terekhov, duke shtuar se forcat ruse shënjestruan lagjet Kyivskyi dhe Kholodnohirskyi të qytetit, duke goditur zonat e banuara.

Guvernatori Oleh Syniehubov tha gjithashtu se Rusia ka të ngjarë të ketë sulmuar qytetin verilindor duke përdorur bomba ajrore Kab.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Rusët bombardojnë Odesën, disa të vdekur! Blinken: Fundi i konfliktit varet nga Putin, nëse ai do të negociojë


Xh.K/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares