U shkarkua si ministër i Mbrojtjes, ja çfarë e emëroi Putin të besuarin e tij

12 Maj, 21:48| Përditesimi: 12 Maj, 21:51

  • Share

1715543443_yuioty8ot78ot7o.JPG

Vladimir Putin dhe Serghei Shoigu

Serghei Shoigu, i cili u shkarkua ditën e sotme si ministër i Mbrojtjes i Rusisë, është emëruar nga presidenti Vladimir Putin në një tjetër detyrë të rëndësishme

Sipas mediave të huaja, ai është emëruar si sekretar i Këshillit të Sigurimit Rus, post që më parë mbahej nga Nikolai Patrushev, i cili pritet të ngarkohet me një tjetër detyrë nga lideri rus.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Moska: Sulmi në Belgorod nga Kievi u krye me armë të furnizuara nga NATO


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?