U kap me arsenal armësh, Antonio Leka pronar dyqanesh në Lezhë! Fqinji: Nuk është problematik në lagje

10 Janar 2023, 13:12| Përditesimi: 10 Janar 2023, 14:28

  • Share

Antonio Leka, 36-vjeçari që u arrestua me arsenal armësh një ditë më parë në Lezhë ka thënë deklarime kontradiktore para hetuesve.  Ai nuk ka pranuar të tregojë origjinën e armëve dhe as personin që planifikonte të vriste.

Ndërsa fqinjët tregojnë për Report Tv se ka sjellje normale dhe shfaqte probleme. Antonio Leka ka në pronësi disa dyqane e apartamente, të cilat i ka përfituar nga dhënia e truallit për ndërtimin e këtij pallati në Lezhë.

Një fiqnj, pa dashur të identifikohet foli për Report tv, duke e treguar se Antonio jeton vetëm me nënën dhe nuk është problematik në lagje.

'Po e njoh. Me thënë është njeri shumë i mirë i zgjuar krejt. Nuk kam parë asgjë të dyshimte për të. Me një shtëpi me mamin jeton këtu afër. Ka disa biznese me qira. U habita. Nuk kam parë asgjë të keqe tek ai. Jo se kam parë dje e kam për duke dalë me makinë. Unë se di se ka pasur probleme me kë. Nuk ka qenë njeri i shprehur me njerëzit, pasi shikonte punët e veta gjithmonë.'- u shpreh fqinja.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Momenti kur 'Rambo' i Lezhës bën prova me kallash para se të nisej për të 'vrarë' politikanët! Fqinja: Nuk është problematik! Jep dëshmi kontradiktore në prokurori


M.Q./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares