Tel Aviv, 100 mijë izraelitë në rrugë për zgjedhje të parakohshme dhe lirim të pengjeve

6 Prill, 21:21| Përditesimi: 6 Prill, 21:25

  • Share

100 mijë izraelitë dolën sot në rrugë në Tel Aviv për të kërkuar lirimin e pengjeve, dorëheqjen e qeverisë së Benjamin Netanyahut dhe zgjedhje të reja.

Kështu njoftuan organizatorët e mobilizimit antiqeveritar që u zhvillua në 50 lokacione të tjera në të gjithë Izraelin, me rastin e muajit të gjashtë që nga sulmet e 7 tetorit dhe fillimi i luftës në Gaza.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Iran: Hakmarrja e pashmangshme, do të vendosim si dhe kur! Izrael: IDF merr trupin e pengut Katzir të vrarë në Gaza


M.Q./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?