Moment nga ndeshja

Shumë zhurmë për asgjë, Juventus dhe Milan barazojnë 0-0

27 Prill, 20:01| Përditesimi: 27 Prill, 20:02

  • Share


Kryendeshja e Serie A për këtë javë mes Juventusit dhe Milanit përfundoi 0-0. Në Torino fansat prisnin gola, teksa ishin të vetmit që munguan. Bardhezinjtë e Allegrit marrin barazimin e tretë radhazi, ndërsa pas eliminimit nga Europa League dhe humbjes në derbin me Interin, Milan rikthehet të marrë pikë.

Në pjesën e parë mungoi iniciativa, me dy portierët që më shumë ishin spektaktorë dhe nuk u rrezikuan me asnjë rast serioz. Sportiello bëri pritjen e parë në minutën e 45, kjo pas një goditje të Vlahovic.

Edhe pjesa e dytë ishte e njëjtë, me dy skuadrat që më shumë nuk donin të pësonin. Paçka se Allegri dhe Pioli bënë nëntë zëvendësime në total, golat munguan.

Me 70 pikë Milani mban vendin e dytë, teksa duket se e ka të sigurt zonën Champions. Juve një pozicion më pak me 65 pikë, tre më shumë se Bologna. Këta të fundit luajnë me Udinesen dhe në rast suksesi do barazonin "Zonjën e Vjetër".


Lajmi kryesor:

Serie A/ Juventus dhe Milan barazojnë 0-0! Leçe 1-1 ndaj Monzës, Lazio i falet golit të Zaccagnit për Evropën


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?