Putin ndryshime në qeveri, shkarkon ministrin e Mbrojtjes

12 Maj, 21:38| Përditesimi: 12 Maj, 22:32

  • Share

1715542727_y8ot7tt8.JPG

Sergei Shoigu dhe Vladimir Putin 

Presidenti rus Vladimir Putin ka njoftuar një ndryshim shumë të rëndësishëm në qeveri.

Andrei Belousov do të zëvendësojë Sergei Shoigu si ministër i Mbrojtjes, ndërsa Sergei Lavrov do të mbetet në detyrë si ministër i Jashtëm.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Moska: Sulmi në Belgorod nga Kievi u krye me armë të furnizuara nga NATO


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?