Tërhiqet amnistia penale, Çuçi: PS i ka votat solide, por kërkojmë konsensus! Manja: S'e kthejmë më në komision, 84 votat do i gjejmë në Kuvend

22 Shkurt, 11:03| Përditesimi: 22 Shkurt, 15:27

  • Share

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Bledi Çuçi deklaroi se PS i ka solide votat e saj në Parlament, por projektligji për amnistinë u tërhoq në respekt të një tradite parlamentare të votimit të amnistive.

"“Qëndrimin e Bashës s’kam çfarë komentoj. PS i ka votat dhe janë solide. Ne jemi të duruar për të respektuar traditën. Do të shohim se çfarë do të ndodhë në ditët në vijim. Sot e tërhoqëm në respekt të traditës për ta votuar me konsensus të plotë”, deklaroi Çuçi në një komunikim me mediat jashtë Parlamentit.

Çuçi shpreson tek një reflektim.

"Publiku e e ka kuptuar kush e ka seriozisht. Ky është një ligj ku përfitojnë pjesë e të cilës  kur ka një grup të madh përfituesish që janë përfaqësuesish të PD dhe për interesa personale e shkak të luftës së tyre të brendshme politike dhe manisë të bëjnë politikë me gjëra të vogla që nuk prodhojnë politikë kanë qëndrimet e tyre, që besoj se përballë shqiptarëve besoj se do të reflektojnë”

Ndërkohë Ulsi Manja tha se konsensusi do të gjendet në parlament dhe pr/ligji nuk do të kthehet më në komisionin e ligjeve, sipas rregullores. 

Drafti nuk kthehet në Komision, rregullorja e ka të përcaktuar. E tërhoqëm, do të thotë që konsensusin sipas traditës do të gjendet në këtë sallë", tha Manja.


Lajmi kryesor:

Kuvend/ PS tërheq amnistinë penale! Opozita: Duan të amnistojnë zyrtarët e korruptuar! Manja: Gënjeshtër, e kalojmë me mbi 90 vota


S.G//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?