Osmani: Kosova i bashkohet aleatëve për të dënuar sulmin e Iranit kundër Izraelit

14 Prill, 17:21| Përditesimi: 14 Prill, 17:34

  • Share

1711536468_vjosaosmani.JPG

Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka dënuar sulmin e Iranit me dronë e raketa ndaj Izraelit.

Përmes një postimi në rrjetin social “X”, Osmani shprehet se Kosova i bashkohet aleatëve për të dënuar sulmin iranian.

Ajo ka thënë se ky sulm çon në përshkallëzim të madh dhe paqendrueshmëri në rajon dhe më gjerë.

“Kosova i bashkohet aleatëve në mbarë botën për të dënuar sulmin e Iranit kundër Izraelit. Ky përshkallëzim i madh po çon në paqëndrueshmëri të paprecedentë në rajon dhe më gjerë, me jetë të pafajshme që mbajnë peshën e saj shkatërruese.” – ka shkruar ajo.

“Përpjekjet për paqe duhet të mbizotërojnë.” – ka bërë thirrje Osmani.


Lajmi kryesor:

Kurti dhe Osmani dënojnë sulmin e Iranit ndaj Izraelit: Rrezik për destabilizim në rajon


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?