Nancy Pelosi

Nancy Pelosi i bashkohet korit të demokratëve, i kërkojnë presidentit Biden të ndal transferimin e armëve në Izrael

6 Prill, 09:21| Përditesimi: 6 Prill, 09:23

  • Share

Ish-kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi i është bashkuar korit të demokratëve që i bëjnë thirrje presidentit Biden të pezullojë transferimin e armëve në Izrael.

‘Në dritën e sulmit të fundit ndaj punonjësve të ndihmës dhe përkeqësimit të krizës humanitare në Gaza, ne besojmë se nuk është e justifikueshme të miratohen transferimet e armëve në Izrael,' thuhet në letrën e nënshkruar nga 36 demokratë, përfshirë Nany Pelosin.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Iran: Hakmarrja e pashmangshme, do të vendosim si dhe kur! Izrael: IDF merr trupin e pengut Katzir të vrarë në Gaza


G.K/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?