Muça: Mostakimi me Blinken dhe ‘federata opozitare’, dy shuplaka për Lulzim Bashën

23 Shkurt, 17:56| Përditesimi: 23 Shkurt, 18:33

  • Share

Analisti Flogert Muça, nëpërmjet një lidhje ‘skype për emisionin “Studio Live” në Report Tv tha se kryetari i PD-së Lulzim Basha ka marrë 2 goditje të forta pasi sekretari amerikan i shtetit Anthony Blinken nuk e takoi dhe së fundmi bashkimin e 11 partive opozitare me Rithemelimin në një ‘Federatë opozitare’.

“Basha ka ngrënë 2 shuplaka. Së pari mostakimi me Blinken. Më kanë treguar burime se është insistuar deri në moment të fundit për një takim me të. Ne e kemi parë Bashën si njeriun e amerikanëve, mostakimi nga Blinken ishte shuplakë për Bashën. Bashkimi opozitar dhe protesta ishte një shkundje për Bashën për t’i thënë se pala tjetër i ka njerëzit dhe duhet të tregosh se ke më shumë se pala tjetër”- u shpreh Muça.


Lajmi kryesor:

Protesta e Rithemelimit, zëdhënësja e PD: U bë për interesa personale! Muça: Ishte miting i orientuar në sulme ndaj SPAK dhe SHBA


B.V//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?