Moska sulmon infrastrukturën energjetike në Odessa

10 Prill, 16:22| Përditesimi: 10 Prill, 16:33

  • Share


Moska ka kryer një sulm natën në infrastrukturën energjetike në rajonet Odessa dhe Mykolaiv.

 Ky lajm u raportua nga Forcat e Mbrojtjes Jugore të Ukrainës, duke theksuar se Moska shënjestroi dy rajonet jugore duke lëshuar 17 dronë, 12 prej të cilëve u rrëzuan mbi rajonin e Mykolaiv,ndërsa dy të tjerë u rrëzuan mbi Odessa Oblast. 

"Ne po vlerësojmë shkallën e dëmtimit të termocentralit. Një shtëpi private dhe disa makina u dëmtuan gjithashtu," shkroi në Telegram kryebashkiaku i Odessa, Hennadii Trukhanov.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Zelensky: Ideja e Trump për heqje dorë nga territoret tona, primitive


Xh.K/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?