‘Mos guxo të më ndërpresësh’, debat i ashpër mes Gjergjit dhe Metajt te ‘Shëndetësia’: Turpi mban fytyrën tënde

8 Prill, 12:00| Përditesimi: 8 Prill, 12:04

  • Share

1712568167_komisionishendetesise.jpg

Një debat me tone ka ndodhur mes kryetares së Komisionit të Shëndetësisë Zheni Gjergji dhe deputetit të PS-së Ilir Metaj. Pas debatit Gjergji i hoqi fjalën Metajt.

Gjergji: Mos bëj ironi

Metaj: Mos më ndërprit... mos guxo të më ndërpresësh më. Unë nuk do të ndriçoj errësirën e mendjes tënde.

Gjergji: Jam në dritë! Të lutem më ruaj etikën mos fyej dhe mos bëj ironi.

Metaj: Nuk je ti të më tregosh mua edukatën

Gjergji: Këtë rol politik e merre gjithmonë dhe është një rol i turpshëm politik që merr. Ti merr një rol politikë shumë të turpshëm

Metaj: Turpi ka vetëm një fytyrë dhe mban fytyrën tende

Gjergji: Të heq fjalën që ta dish.


Lajmi kryesor:

'Shëndetësia'/ Opozita kërkon dëgjesë me ministren për zjarrin në QSUT: Ende s’dimë shkakun! PS: Koçiu do flasë të enjten në Kuvend


M.Q./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?