Media: 30 ambasada izraelite janë mbyllur në mbarë botën për shkak të kërcënimit të Iranit

5 Prill, 19:25| Përditesimi: 5 Prill, 19:27

  • Share

1712177567_sulmindamask.JPG

Ambasada iraniane në Siri pas sulmit izraelit 

Rreth 30 ambasada izraelite janë mbyllur në mbarë botën pas kërcënimit të Iranit se do t’i përgjigjet ashpër Izraelit për bombardimin e ambasadës iraniane në Siri dhe si pasojë vrasjen e 7 ushtarakëve, raporton “Haaretz”.

Po ashtu, media izraelite shton se masat e sigurisë janë shtuar në të gjitha institucionet izraelite në mbarë botën që nga 7 tetori i vitit 2023


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Pas telefonatës Biden-Netanyahu, Izraeli hap pikëkalimin Erez në Rripin verior për të lejuar ndihmat


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?