Margarita Xhepa e Tinka Kurti bashkë në skenë e jetë i kaluan të 90-tat: 'E kemi marrë kadalë e kadalë'

2 Prill, 18:59| Përditesimi: 2 Prill, 19:55

  • Share

Ata kanë kaluar bashkë një jetë, në skenë e kudo. Janë të pandara. Bashkë shkojnë kudo. Pranë i gjenden njëra tjetrës dhe në gëzime e hidhërime.

Edhe në ditëlindjen e 90 -të të Margarita Xhepës, Tinka Kurti nuk kishte si të mungonte.

I japin kurajo e zemër njëra tjetër për të jetuar më gjatë.

“Me Tinka Kurtin kemi hyrë fare të re në Teatër dhe siç duket e kemi marrë me tapi e dashur që të kalojmë dhe të 90-tat. I them Tinkës: kemi ditët e numëruara. Por Tinka më thotë:  Jo Jo, ti po deshe ik unë e kam marrë kadalë. Kadalë” tregon Xhepa duke qeshur. 

Si Tinka Kurti dhe Margarita Xhepa janë ikona të reatrit dhe filmit shqiptarë dhe i urojmë një jetë sa më të gjatë.


Lajmi kryesor:

'Sa të kem shpirt në trup teatri s'largohet!' Margarita Xhepa 90 vite ikonë, ditëlindja mes miqve e artistëve


S.G//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?