Festa e Manchester United

Manchester United fitore për 'infarkt', mposht 1-2 Aston Villan (VIDEO)

11 Shkurt, 19:37| Përditesimi: 11 Shkurt, 19:39

  • Share


Manchester United është kthyer "në shina" dhe shijon suksesin e tretë radhazi në Premier League. Djemtë e ten Hag fituan 1-2 kundër Aston Villas në Birmingham. Transferta nuk ishte e lehtë për "Djajtë", paçka se shënuan një gol të bukur me Hojlund në të 17 minutë. Villa ia doli më pas të barazonte me Douglas Luiz në të 67 minutë. I futur nga stoli, McTominay i dha tri pikë United me golin e minutës së 86-të. Tanimë të kuqtë me 41 pikë pozicionohen në vendin e gjashtë, teksa Villa me 46 pikë mban vendin e pestë.

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Arsenal '6-ballë' në Londër, West Hami 'në tapet'! Man. United fitore me zemër në udhëtim


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?