Lufta në Gaza/ Ministri italian Tajani: Ne jemi miq të Izraelit, por kundër sulmit në Rafah

6 Prill, 18:24| Përditesimi: 6 Prill, 18:25

  • Share

1709816592_antoniotajani.JPG

Antonio Tajani

"Ne jemi miq të Izraelit dhe askush nuk mund të mendojë të fshijë shtetin e Izraelit. Por unë nuk jam dakord me vendimin e qeverisë izraelite për të sulmuar Rafah, ne jemi në favor të një armëpushimi."

Kështu u shpreh ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio Tajani , në një intervistë dhënë Myrta Merlino në ditën e parë të forumit të OKB-së “Change The Ëorld 2024” që po zhvillohet në Nju Jork.

“Ne duhet të ndihmojmë popullsinë civile që nuk ka të bëjë fare me Hamasin”,- shtoi ai.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Iran: Hakmarrja e pashmangshme, do të vendosim si dhe kur! Izrael: IDF merr trupin e pengut Katzir të vrarë në Gaza


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?