Guvernatori i Belgorodit: Dy të vdekur dhe 19 të plagosur nga sulmi i Ukrainës

12 Maj, 16:51| Përditesimi: 12 Maj, 16:54

  • Share

1715525588_qwd.JPG

Vyacheslav Gladkov

Dy persona të vdekur janë nxjerrë nga rrënojat, po punohet për zbardhjen e identitetit të tyre.

Kjo është ajo çfarë ka shkruar guvernatori i Belgorodit, Vyacheslav Gladkov, në një mesazh në platformën “Telegram”, pas shembjes së një ndërtese 10-katëshe, e cila sipas autoriteteve ruse është goditur nga një raketë ukrainase.

"Dimë që ka njerëz nën rrënoja. Ekipet e shpëtimit po bëjnë gjithçka që munden për të shpëtuar jetën e tyre”,- shtoi ai.

Sulmi plagosi të paktën 19 persona, duke përfshirë 2 fëmijë.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Moska: Sulmi në Belgorod nga Kievi u krye me armë të furnizuara nga NATO


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?