Ernest Muçi

Goli i parë me Besiktas, Ernest Muçi shpallet njeriu i ndeshjes: Kjo është detyra ime

25 Shkurt, 22:11| Përditesimi: 25 Shkurt, 22:12

  • Share


Besiktas fitoi 0-2 kundër Istanbulspor dhe goli i dytë i sfidës u shënua nga Ernest Muçi. Sulmuesi i Kombëtares u shpall njeriu i ndeshjes, teksa për mediet u pa me "këmbë në tokë".

"Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për ne. Bëmë atë që duhej të bënim. Duhet të luajmë me të njëjtin përqendrim në ndeshjet e mbetura, si sot. Shënuam dy gola dhe nuk pësuam, kjo është një gjë shumë e mirë.

Goli im? Duhet të kontribuoj në sulm duke shënuar gola, është detyra ime. Përtej golit, rëndësi ka që skuadra të jetë e suksesshme", tha Muçi.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Perfekt nga jashtë zone, Ernest Muçi shënon golin e parë me Besiktasin


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?