Gjendet i vrarë pengu izraelit në Gaza, familja: Qeveria nuk ia ka idenë se ku mbahen shumica e të rrëmbyerve

6 Prill, 20:53| Përditesimi: 6 Prill, 20:54

  • Share

1712429669_kuikikukkik.JPG

Elad Katzir

Ushtria izraelite ka nxjerrë trupin e pengut Elad Katzir nga Gaza. Motra e tij, Carmit Palty Katzir, njoftoi vdekjen e tij në një postim në rrjetet sociale – dhe tha se fajësoi qeverinë izraelite që nuk veproi për ta shpëtuar atë.

“Elad u soll në Izrael mbrëmë, pasi u vra në robëri”, shkroi ajo në Facebook.

Ajo tha se IDF do të shpallte “operacionin e guximshëm të shpëtimit”, por “nuk do t’ju thotë se kryeministri, kabineti dhe IDF nuk e kanë idenë se ku mbahen shumica e të rrëmbyerve, të gjallëve dhe të vrarëve”.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Iran: Hakmarrja e pashmangshme, do të vendosim si dhe kur! Izrael: IDF merr trupin e pengut Katzir të vrarë në Gaza


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?