FOTO/ Gruaja e presidentit Zelensky takohet me Vuçiçin në Beograd

13 Maj, 19:26| Përditesimi: 13 Maj, 19:29

  • Share

1715621320_rthrhrtjtrytyj.JPG

Olena Zelenska dhe Aleksandar Vuçiç

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç është takuar sot në Beograd me Olena Zelenskën, bashkëshorten e presidentit ukrainas Volodymey Zelensky, e cila prej ditës së djeshme po viziton kryeqytetin serb.

Sipas mediave tema e takimit ishin lidhjet kulturore mes dy vendeve dhe çështjet humanitare.

“Ne folëm veçanërisht për nevojat e kategorive më të kërcënuara të popullatës dhe fëmijëve, të cilët janë më të cenuarit në çdo konflikt”,- ka shkruar Vuçiç në profilin e tij në Instagram, siç raportojnë mediat.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Estonia: Mund të dërgojmë trupa ushtarake në Ukrainë


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?