Estonia: Mund të dërgojmë trupa ushtarake në Ukrainë

13 Maj, 22:49| Përditesimi: 13 Maj, 22:51

  • Share

1715633449_tjutritri.JPG

Madis Roll

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i presidentit të Estonisë, Madis Roll thotë se qeveria po diskuton mundësinë e dërgimit të trupave në Ukrainën perëndimore. 

Sipas këshilltarit presidencial të Estonisë, qeveria tani po analizon dislokimin e mundshëm dhe do të preferonte ta bënte këtë si pjesë e një misioni të NATO-s "për të demonstruar forcë dhe vendosmëri".


Lajmi kryesor:

Lufta/ Estonia: Mund të dërgojmë trupa ushtarake në Ukrainë


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?