Djali i Patrushev emërohet zëvendëskryeministër rus

13 Maj, 16:34| Përditesimi: 13 Maj, 16:38

  • Share

Foto: Denis Manturov

Duma e Shtetit rus ka miratuar emërimin e Dmitry Patrushev, djalin e politikanit dhe ish-oficerit të inteligjencës Nikolai Patrushev, në postin e zëvendëskryeministrit të Rusisë. Lajmin e raporton agjencia e lajmeve Tass.

Denis Manturov u emërua zëvendëskryeministër i parë.

 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Estonia: Mund të dërgojmë trupa ushtarake në Ukrainë


Xh.K/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?