Amnisti për zyrtarë të korruptuar? Manja i përgjigjet Bardhit: Gënjeshtar, u bashkove me Nokën dhe ‘fluturuat’ të vërtetat në drejtim të paditur

22 Shkurt, 11:23| Përditesimi: 22 Shkurt, 11:51

  • Share

 

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja i është përgjigjur Gazment Bardhit i cili pretendon se PS do të amnistojë zyrtarë të lartë. Manja tha për mediat se kjo është gënjeshtër dhe se s’do ketë amnisti për krimin e organizuar dhe korrupsionin.

Madje një ‘thumb’ e pati edhe për bashkimin e tij me Rithemelimin, duke thënë se është bashkuar me Flamur Nokën dhe e vërteta te ky çift ka ikur në drejtim të paditur.

“Gjatë këtyre dy ditëve kam dëgjuar avokatë sharlatanë që rrinë me draftin e vet në xhep, paradite rrinë në oborre e gjykatave për të mashtruar ndonjë klient, në darke rrokin banakët televizive për të mashtruar qytetarët. Këto ditë kam dëgjuar edhe plot gënjeshtarë politikë, që mashtrimin e opinioni publik e kanë kthyer art me vete. Duke mashtruar opinion publik se me këtë draft duam të amnistojmë zyrtarët e lartë të korruptuar të këtij vendi. E kemi bërë të qartë që s’ka amnisti për korrupsionin dhe krimin e organizuar. Drafti është në dyert e kësaj salle në dritë të diellit. Një nga këta gënjeshtarë e kishit këtu pak më parë që tha se mazhoranca synon të amnistojë zyrtarët e korruptuar. Ata janë bërë bashkë këto ditë, për të shpall alternativën. Më vjen keq që Bardhi, është dhe jurist, është bërë bashkë me Nokën nga veriu në jug dhe mos prisni gjë të vërtetë nga ato, se e vërteta te ky çift ka kohë që ka ik në drejtim të paditur”, tha Manja.


Lajmi kryesor:

Kuvend/ PS tërheq amnistinë penale! Opozita: Duan të amnistojnë zyrtarët e korruptuar! Manja: Gënjeshtër, e kalojmë me mbi 90 vota


SI.E.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?