A do i japë PDIU votat pro amnistisë penale? Doda: Varet kush përfiton, Kuvendi nuk është për luftë

22 Shkurt, 11:25| Përditesimi: 22 Shkurt, 11:58

  • Share

 

Deputetja e PDIU-së, Mesila Doda është pyetur nga gazetarët nëse do i japin votat pro amnistisë penale. Doda tha për gazetarët që duhet të lexojnë draftin përfundimtar dhe më pas do dalin me një vendim.

Vota e tyre, theksoi Doda, se do varet nga shtresat që do përfitojnë nga amnistia.

“Do varet shumë nga shtresat që përfitojnë nga amnistia. Parlamenti që disa të luftojnë përballë disa të tjerëve. Është që të gjemë ligjet për më të mirën, duhet të kemi mundësi të themi fjalën tonë. Do duhet ta lexoj draftin, se s’kemi një draft përfundimtar”, tha Doda.


Lajmi kryesor:

Kuvend/ PS tërheq amnistinë penale! Opozita: Duan të amnistojnë zyrtarët e korruptuar! Manja: Gënjeshtër, e kalojmë me mbi 90 vota


SI.E.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?