Tirana 1-1 Egnatia

100 minuta lojë, Tirana dhe Egnatia barazojnë 1-1 në 'Elbasan Arena'! Penallti në limite

10 Mars, 19:01| Përditesimi: 10 Mars, 19:02

Tirana dhe Egnatia barazuan 1-1 në "Elbasan Arena". Sfida e javës së 27-të në Superligë dhuroi emocione në fushë, teksa goli i barazimit u shënua në limite me penallti. Të dyja skuadrat i zgjasin "stresin" vetes, pasi Tirana ka gjashtë ndeshje radhazi pa fitore, ndërsa Egnatia pesë ndeshje radhazi pa tri pikë. Ibrahimoglu shënoi për rrogozhinasit në minutën e 74 pas një vendosje jo të mirë nga Hoxhallari në prapavijë, teksa goli i barazimit u shënua nga Kristal Abazaj me penallti të konfirmuar me VAR në të 90+7'.

Lajmi kryesor:

Renditja/ 'Poker' Erzenit, Partizani shënon 4 gola në udhëtim! Tirana barazon 1-1 me kryesuesit e Egnatias

A mund të zhvillojë Shqipëria turizmin elitar?