Ylber Ramadani

Ylber Ramadani: Atmosferë si kjo nuk kam parë ndonjëherë

9 Shtator 2023, 19:19| Përditesimi: 9 Shtator 2023, 19:29

  • Share

Përpara ndeshjes me Poloninë ka folur edhe lojtari i Kombëtares, Ylber Ramadani. Mesfushori i Leçes në Serie A ka thënë se atmosfera në ekip është si kurrë më parë.

Çfarë ka ndryshuar kaq shumë tek Ramadani?

Kur punon shumë, ky është vetëm fillimi për mua, unë dua të punoj më shumë për të arritur te qëllimi im. Dua të vazhdoj përpara.

Dëshira për fitore nesër?

Edhe me Çekinë u futëm për të fituar. Atmosfera nuk është se ishte jo e duhura, por ne futemi në fushë për të fituar.

A jeni gati për një ndeshje si ajo e nesërmja?

Ne jemi profesionistë, futbolli ka presion dhe ndeshje të tilla. Duhet të jetojmë me këto ndeshje. Trajneri na ka përgatitur mirë dhe do të futemi në fushë për të fituar. Kemi edhe 3 finale të tjera dhe nuk duhet të futemi me eufori, por me këmbë në tokë.

Besimi? Atmosfera është shumë e mirë dhe ka qenë më e mira prej që jam këtu. Ndeshja është shumë e vështirë, por ne do të përgatitemi sa më mirë për të marrë rezultatin pozitiv”, tha Ramadani.


Lajmi kryesor:

‘Shpirtin dhe zemrën e lëmë në fushë’, Sylvinho kushtrim para Polonisë: Muçi për 10 minuta ndryshon jetën


M.Q./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?