Vokshi-mazhorancës: A keni turp që nuk miratoni kërkesat për informacion? Sterilizimi dhe check up po paguajnë që të pengohen hetimet e Komisionit

25 Prill, 11:56| Përditesimi: 25 Prill, 11:59

  • Share

 

Kryetarja e Komisionit Hetimor për Shëndetësinë, Albana Vokshi akuzon PS se po tenton të bllokojë punën e komisionit duke mos miratuar kërkesat për informacion. Vokshi tha se paratë e sterilizimit dhe check up po paguajnë që ky komision të pengojë hetimin.

“A keni turp ju apo nuk keni turp që nuk miratoni kërkesat për informacion. Kemi një muaj. Duhet të ndihemi të turpëruar. Ju nuk miratoni shkresat se po mbuloni korrupsionin. Paratë e sterilizimit dhe check up po paguajnë që ky komision të pengojë hetimin”


Lajmi kryesor:

3 orë debat pa rezultat në komisionin Hetimor të Shëndetësisë, mazhoranca mblidhet pa opozitën! Miraton planin hetimor


SI.E.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares