Foto ilustruese

Vinin baste sportive online, arrestohen 3 të rinj në Tiranë

12 Janar, 10:43| Përditesimi: 12 Janar, 10:48

  • Share

TIRANË- Tre të rinj janë arrestuar në Tiranë, pasi vinin baste sportive. Gjatë kontrolleve që Policia ka ushtruar në rrugën "Beluë Hatib", ka gjetur në telefonat e 3 të rinjve faqe të hapura që shërbenin për vënien e basteve sportive.  

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 4, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e veprimtarive të kundërligjshme në fushën e lojërave të fatit, kanë vijuar kontrollet dhe si rezultat, kanë evidentuar dhe goditur 3 raste të vënies së basteve sportive, me aparate celulare.   

Gjatë kontrolleve të ushtruara nga shërbimet e Policisë, në rrugën "Beluë Hatib", shërbimet e Policisë gjetën të hapura në celularët e shtetasve R. H., 26 vjeç, D. J., 26 vjeç, dhe A. K., 27 vjeç, faqe që shërbejnë”, njofton policia.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i tyre dhe materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.  

SI.E./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?