VIDEOLAJM/ Rusia bombardon 5 orë pa ndalim Kievin, banorët strehohen nëpër metro

11 Prill, 22:17| Përditesimi: 11 Prill, 22:25

  • Share

 

Rusia ka përdorur dhjetëra raketa dhe dronë për të shkatërruar infrastrukturën e Ukrainës në pesë rajone.

Në Kiev, banorët nxituan në stacionet e metrosë për të kërkuar strehim ndërsa sirenat e sulmit ajror u dëgjuan në të gjithë kryeqytetin.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Sulm masiv ajror nga Kharkivi në Kiev, u lëshuan 80 raketa e dronë për 5 orë


K.M//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?