Festa e Dybala

VIDEO/ Tre fitore radhazi, Roma mposht 1-4 Monzën

2 Mars, 20:06| Përditesimi: 2 Mars, 21:40

  • Share


Roma siguroi fitoren e tretë radhazi dhe në "Brianteo" mundi 1-4 vendasit e Monzës. Djemtë e De Rossit ndodhen në vendin e pestë për momentin dhe janë kërcënim serioz për Bolognan që ka vetëm një pikë më shumë. Sfida për romanët u zhbllokua në minutën e 38-të me Pellegrinin, para se Lukaku t'i dërgonte skuadrat në dhomat e zhveshjes me rezultatin 0-2. Më pas Dybala në fraksionin e dytë shënoi golin e tretë dhe të qetësisë te Roma. Në këtë duel kishte vend edhe për golin e Paredes në të 82 minutë, para se Carboni nga jashtë zone të shënonte golin e "flamurit" për vendasit.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Roma 'poker' Monzës për Europën, Udine barazon 1-1 në shtëpi! Torino dhe Fiorentina 'shterpë'


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?