Sergio Ramos pas golit

VIDEO/ Barcelona i falet golit të Raphinhas, mund Las Palmasin! Ramos i jep tri pikë Sevillas, mbrojtësi feston ditëlindjen me gol

30 Mars, 16:29| Përditesimi: 30 Mars, 23:02

Futbolli elitar spanjoll është në javën e 30-të. Kjo e shtunë sportive nisi në Madrid, me Getafen vendase që u mposht 0-1 nga Sevilla falë golit të Sergio Ramos. Në 18:30 në "Mestalla" Valencia barazoi 0-0 me Mallorcan, teksa në 21:00 Barcelona fitoi 1-0 ndaj Las Palmas me golin e Rahpinhas.

Në Madrid, Sevilla fitoi 0-1 kundër Getafes në "Coliseum". Ishte Sergio Ramos që shënoi pas vetëm pesë minutave lojë. Veterani edhe njëherë shënoi duke i dhënë suksesin e plotë të tijve, teksa sot feston 38 vjetorin e lindjes. Sevilla me 31 pikë ngjitet në vendin e 14-të.