Ndeshja e Kupës në Peru

VIDEO/ Ndeshja e Kupës luhet në fushën më të keqe që keni parë ndonjëherë

2 Prill, 20:23| Përditesimi: 2 Prill, 20:27

  • Share

Edhe futbollistët më aventurierë nuk do të donin të luanin në fushën ku u luajt ndeshja e Kupës së Perusë dhe ndoshta shumë njerëzve as që do t'u shkonte mendja të shkelmonin një top në mes të një fushe me kaq bar.

Në qytetin peruan të Macari, kjo ndodhi edhe në një ndeshje zyrtare të Kupës peruane dhe një video e fushës u përhap në internet, të cilën komentuesit e shpallën menjëherë si 'më e keqja e të gjitha kohërave'.

Shihni sesi mund të luhet futboll në një fushë ku nuk është e pazakontë që topi thjesht të humbasë nëpër barin që më shumë duket si shkurre.

 

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?