Patric feston me Igor Tudor

VIDEO/ Lazio fiton 2-0 ndaj Empolit dhe siguron Europa League, Ismajli dhe Shpendi në fushë

12 Maj, 16:18| Përditesimi: 12 Maj, 16:19

  • Share


Në "Olimpico" Lazio u imponua dhe fitoi 2-0 kundër Empolit. Java e 36-të e Serie A pa në fushë derbin e shqiptarëve, me Hysajn që fitoi kundër Ismajlit dhe Shpendit, ndërsa Berisha ishte i padisponueshëm për shkak lëndimi. Patric dhe Vecino shënuan nga një gol për pjesë, me Lazion që për momentin është në vendin e shtatë me 59 pikë. Empoli me 32 pikë rrezikon mbijetesën. Për miqtë në fushë nga minuta e parë luajti Ismajli, teksa Shpendi u fut në minutën e 77-të. Ndërkohë Hysaj te Lazio luajti për 90 minuta të plota.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Juventusi turpërohet nga Salernitana, Bologna zyrtarisht në Champions League! Kumbulla shënon autogol, Atalanta 2-1 Roma


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares