Juan Cuadrado

VIDEO/ 'Kush s'kërcen është bardhezi', tifozët e Juventusit peticion për të hequr Cuadradon nga JMuseum

30 Prill, 14:11| Përditesimi: 30 Prill, 14:12

  • Share

"Ai që nuk kërcen është bardhezi". Juan Cuadrado iu përgjigj duke kërcyer nga tarraca me pamje nga "Shehi Duomo" tifozëve të Interit që po festonin kampionatin e njëzetë dhe i kërkuan kolumbianit, mungesë për shkak të dëmtimit në pjesën më të madhe të sezonit, një test të ri “antijuventinizimi”. Ky i fundit u përgjigj duke vijuar.

Një episod i cili siç pritej nuk i ka gëzuar shumë tifozët e Juventusit. Për më tepër, Cuadrado luajti tetë sezone për Juventusin, duke grumbulluar 314 paraqitje dhe gjithashtu duke mbajtur shiritin e kapitenit.

Në change.org po shfaqet një peticion kundër anësorit kolumbian, i cili këtë sezon ka bërë vetëm nëntë paraqitje për skuadrën e Simone Inzaghit.

“Gesti është shumë serioz sepse do të thotë të mos respektosh ekipin që të bëri të madh, -lexojmë në tekstin e peticionit,- as Antonio Conte, i cili konsiderohet tradhtar nga shumë prej nesh, nuk e ka lejuar ndonjëherë veten të marrë pjesë në një kor apo ndonjë gjë tjetër kundër Juventusit”.

Qëllimi është të sigurohet që "çdo referencë e pranishme për Juan Cuadrado në JMuseum të hiqet" sepse nuk është i denjë për të përfaqësuar historinë tonë të madhe dhe fisnike".

Për momentin, peticioni online ka mbledhur pak më shumë se një mijë nënshkrime në pak orë.

 

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares