VIDEO/ Kombëtarja prek 'Iduna Park', Shqipëria zhvillon stërvitjen gjenerale para Italisë

14 Qershor, 18:46| Përditesimi: 14 Qershor, 18:48

  • Share


Kombëtarja shqiptare ka zbritur në "Iduna Park" të Dortmundit për stërvitjen gjenerale para ndeshjes me Italinë. Të gjithë lojtarët kanë qenë të gatshëm për trajnerin Sylvinho, ndërsa para përgatitjeve braziliani foli për mediet duket thënë se ka 2-3 dilema për titullarët.

Shqipëria e nis aventurën në Europianin 2024 kundër Italisë më 15 qershor në orën 21:00 në "Iduna Park" të Dortmundit, ndërsa kalendari vijon me Kroacinë më 19 qershor (15:00) dhe Spanjën më 24 qershor (21:00).

Afro 50 mijë tifozë kuqezi pritet të jenë nesër në stadium, teksa atmosfera ka nisur të jetë e nxehtë që sot.


Lajmi kryesor:

Konferenca para Italisë, Sylvinho: Përgjegjësi të përfaqësojmë gjithë shqiptarët, kam 2-3 dilema për formacionin! Gjimshiti: Jemi gati, ndeshja e parë ndikon në fatet tona


S.DH//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë: