Draymond Green dhe dhuna në parket

VIDEO/ Grusht në fytyrë, lojtarit të NBA i ikën 'mendja' dhe dhunon kundërshtarin në parket

13 Dhjetor 2023, 18:39| Përditesimi: 13 Dhjetor 2023, 18:41

  • Share


Basketbollisti i Golden State Warriors, Draymond Green ka bërë një gjest tejet të shëmtuar në sfidën ndaj Phoenix Suns. Ylli amerikan ka goditur me grusht qendrën boshnjake të Phoenix Suns, Jusuf Nurkic duke e rrëzuar në tokë.

Gjyqtarët menjëherë e nxorën nga loja dhe Green u shfaq në një konferencë për shtyp për të folur për incidentin. Pas ndeshjes ylli amerikan i ka kërkuar falje basketbollistit boshnjak.


Lajmi kryesor:

NBA/ Celtics fitojnë kundër Cavaliers, Lakers bien në Dallas! Nuggets mposhtin Bullsat


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?