Konyaspor feston golin e Sokol Cikalleshit

VIDEO/ Goli i 12-të sezonal, Sokol Cikalleshi shënon në Turqi dhe shpëton Konyaspor nga rrëzimi

12 Maj, 18:44| Përditesimi: 12 Maj, 18:46

  • Share

Sokol Cikalleshi ka shënuar këtë të diel golin e 12-të me Konyaspor në Superligën e Turqisë. Për raundin e 36-të të elitës së futbollit turk, Konyaspor po fiton 3-0 ndaj Samsunspor dhe golin e tretë në minutën e 38-të e shënoi sulmuesi kavajas.

N'zonzi dhe Guilherme shënuan më herët për vendasit, teksa Cikalleshi duket se "vulosi" tri pikët me golin e qetësië, çka bën që Konyaspor për momentin të jetë jashtë zonës së ftohtë të rrëzimit nga Superliga, teksa ende rrezikon në javët e fundit.

 

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?