Inter

VIDEO/ Dopietë nga Lautaro dhe Calhanoglu, Inter 'shuplakë' Monzës! E mposht 1-5 me Asllanin në fushë

13 Janar, 22:47| Përditesimi: 13 Janar, 22:49

  • Share

Interi nuk njeh rivalë këtë sezon në Serie A. Edhe për raundin e 20-të në kampionat, zikaltërit siguruan tri pikë duke dominuar Monzën, teksa e mundën 1-5 në "Brianteo". Në këtë duel 28 minuta gjatë pjesës së dytë luajti edhe Kristjan Asllani. Pjesa e parë u mbyll 0-2 për Interin, me golat e shënuar nga Calhanoglu (penallti 12') dhe Martinez në të 14'. Në pjesën e dytë Calhanoglu dhe më pas Martinez shënuan sërish, duke zhvlerësuar golin e Pessinas te vendasit. Në fund kishte vend edhe për golin e pestë nga Thuram. Me 51 pikë Interi kryeson renditjen, ndjekur nga Juventusi me një ndeshje më pak dhe me 46 pikë.

 

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Interi mposht me 5 gola Monzën dhe kryeson Serinë A! Amir Rrahmani i jep tri pikë Napolit, Genoa - Torino paqe pa gola


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?