Cristiano Ronaldo

VIDEO/ Cristiano Ronaldo 'si vera', tripletë në pjesën e parë! Rekord me Al Nassr

2 Prill, 21:26| Përditesimi: 2 Prill, 21:59

  • Share

Cristiano Ronaldo e ka dërguar në 29 numrin e golave këtë sezon (24 ndeshje) me Al Nassr në Ligën Arabe të Futbollit. Në ndeshjen kundër Abha, miqtë e Al Nassr shënuan tre herë me Cristiano Ronaldon, një herë me Mane dhe me Sulaiheem në pjesën e parë, duke e mbyllur 0-5

Në minutat 12-të dhe 21 ylli portugez shënoi me goditje dënimi, duke u kthyer të gjejë rrjetën edhe në këtë mënyrë. Tanimë në moshën 39-vjeçare ai nuk ndalet, duke treguar se është në formë dhe "varja e këpucëve në gozhdë" duket si një ditë e largët. Ronaldo "vulosi" sfidën në minutën e 43.

 

 

 

 

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?